A Bakator Zenekar vendégszereplése

A „Köszönjük Magyarország” pályázat keretében vendégszerepelt a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Gimnázium, Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában a Bakator Zenekar. Előadásukban a zenekar gyökereink című koncertjét hallgathattuk meg. A népzenei program részét képezte a táncház is. A zenekar összesen három előadást tartott meg. A Bakator Zenekar 2009-ben azzal a szándékkal alakult, hogy muzsikájukkal őrizzék azt a kincset, amit népzenének hívnak. Állandó kísérőzenekarként közreműködnek több néptáncegyüttes munkájában. Emellett szoros kapcsolatot ápolnak a hajdúböszörményi Bocskai Néptáncegyüttessel. Az előadáson elsősorban alsós tanulóink vettek részt a járványügyi előírások figyelembevételével, kis csoportokban. Az előadás során elhangzottak hajdúsági, dunántúli és más tájegységek csárdás, lassú és friss dallamai. A zene hallatán sokan a gyerekek közül már az első ütemek felhangzásakor táncra perdültek. Kicsik és nagyok egyaránt nagyon élvezték a műsort. Köszönjük a tánctanítást Kapusi Orsolyának és Szabó Péternek, iskolánk néptánctanárainak. Köszönjük a lehetőséget az OSZMI-nek, a remek dallamokat a Bakator Zenekarnak! Kedves Zenekar! Gyertek hozzánk újra, visszavárunk benneteket!

  • Jakubecz Sándor
    igazgatóhelyettes